KUBBFEST 2018

Dne 29.8.2018 se ve Smetanových Sadech v Uh. Hradišti konal již 6. ročník KUBBFESTu. Na programu byl turnaj ve hře KUBB, výtvarná soutěž, petanque a jiné hrátky pro volné chvíle. Klubáci se ve hře KUBB umístili na krásném 3. místě za což jim moc gratulujeme!

Horní Věstonice 2018

Od soboty 25.8. do úterý 28.8.2018 se Klubáci zúčastnili ozdravného pobytu v Horních Věstonicích, které se rozkládají na úpatí chráněné krajinné oblasti Pálava. Roku 1769 byl v obci Horní Věstonice vystavěn a vysvěcen kostel sv. Rozálie, který byl po 84 let rekonstruován. Mezi chráněné památky je zapsán také kříž u kostela, socha sv. Floriana na návsi, boží muka…

Kovozoo 2018

V pátek 20.7.2018 „Klubáci“ navštívili Kovozoo ve Starém městě, kde uviděli zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového odpadu – 2 tunového nosorožce, 5-ti metrovou žirafu s mládětem, lví výběh, stádo slonů a mnoho dalších do detailu propracovaných zvířat. Dále „Klubáci“ viděli maják či letoun L-610, největší letadlo vyrobené v Československu.

Sklárny ve Strání Květná a sklářská huť Glass 2018

„Klubáci“ navštívili Sklárny Strání Květné, která byla postavena v roce 1794 a je tím pádem nejdéle fungující sklárnou na našem území. Dodnes zde převládá výroba ruční a sklo se dekoruje různými technikami. v Květné se dekoruje, ryje či brousí nápojové i dekorační sklo z Květné „Klubáci“ poté ve Strání navštívili i menší rodinnou sklářská huť…

Lima Drslavice 2018

„Klubáci“ navštívili firmu LIMA v Drslavicích, která se zaměřuje na výrobu svíček, kde viděli výrobu klasických svíček různých tvarů, barev a vůní. Výroba svíček v současnosti představuje zdobené interiérové svíčky, kostelní svíčky včetně paškálů, svíčky pro gastronomii, svatební a jubilejní svíčky, reklamní svíčky, hobby program a hřbitovní svíčky.

Chorvatsko 2018

Do Chorvatska s Luisou „Klubáci“ zavítali na ostrov Murter. Murter je město na stejnojmenném ostrově v Chorvatsku poblíž města Šibenik. Ostrov Murter je s pevninou spojen zvedacím mostem, z důvodu proplouvání lodí ve městě Tisno. Dalšími městy na ostrově jsou Betina a Jezera. Okolo Murteru se nacházejí ostrovy patřící do národního parku Kornati. „Klubáci“ s…

Trénink kognitivních funkcí 2018

Skupinové či individuální procvičování krátkodobé a dlouhodobé paměti, pozornosti, soustředění, logického myšlení, prostorové představivosti, práce se slovní zásobou.

Nácvik vaření 2018

Skupinové či individuální nacvičování dovedností vaření či pečení, čtení z receptu, výběr a nákup surovin, nácvik pracovních postupů, práce sporákem, mixérem a dalšími kuchyňskými pomocníky, podpora komunikace s ostatními uživateli.